Metoda McKenziego w Mławie

Zapewne wiele osób może na podstawie własnych doświadczeń stwierdzić, że bóle pleców to problem nawracający.

Często pacjenci znają już od dawna czynności, które z pewnością spowodują nawrót choroby. Może to być dłuższa podróż samochodem i praca fizyczna (sprzątanie, pranie, mycie podłóg); długotrwałe siedzenie (wykład, zajęcia lekcyjne, praca przy biurku); podnoszenie ciężkiego przedmiotu.

Takie okoliczności pojawienia się kolejnych nawrotów choroby stale przewijają się w wywiadzie chorobowym podczas wstępnego badania, które trwa zazwyczaj ok. 1,5 godziny.

Statystyki dotyczące nawrotów nie budzą optymizmu. Ocenia się, że wśród chorych którzy przebyli epizod bólu krzyża, dziewięciu na dziesięciu dozna następnego napadu w ciągu najbliższego roku, w jednej trzeciej objawy będą bardziej nasilone.

Czy w obliczu tych niewesołych danych można powiedzieć coś pocieszającego?

Czy zapobieganie nawrotom bólów kręgosłupa jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak. Właśnie taki strategiczny cel wyznacza sobie metoda McKenziego.
Podczas cyklu prowadzenia każdego pacjenta badanie, leczenie i profilaktyka nakładają się na siebie. Już od pierwszych dni zadaniem leczącego jest taka edukacja chorego, by mógł w sposób jak najbardziej normalny spełnić swoje codzienne obowiązki, mimo choroby i wymogów leczenia. 

Terapeuta uczy chorego innego niż dotąd wykonywania zwyczajnych, codziennych czynności: jak wstawać z pozycji siedzącej i unikać przy tym bólu? Jak myć włosy? W jaki sposób wstawać z łóżka? 

Istota metody McKenziego 

Takich strategii ruchowych uczy się pacjent od pierwszych dni leczenia, gdyż to one w połączeniu z odpowiednio dobranym ćwiczeniem, pozwalają opanować bóle. Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem.

Filozofia samowystarczalności czy też samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę metody McKenziego. Wartość diagnostyczna metody McKenziego została w pełni potwierdzona , szczególnie w ostatnich latach, licznymi badaniami naukowymi.

Szukasz lecenia metodą McKenziego w Mławie? 

Zapraszamy do Przychodni Panaceum przy ulicy Kościuszki 27

mgr fizoterapii Mariusz Krzemiński

Certyfikowany terapeuta metody McKenziego w Mławie

Panaceum-Mława-Przychodnia-Stomatologia (19)

Gabinet

Panaceum-Mława-Przychodnia-Stomatologia (21)

Gabinet

Panaceum-Mława-Przychodnia-Stomatologia (22)

Gabinet

image

Zadzwoń i umów wizytę